بنر عریض بالای هدر
سبد خرید
دسته‌بندی کالا‌ها
فروشنده شو اخبار و مقالات تماس با ما

امنیت در پرداخت

یکی از نگرانی های همیشگی خریداران آنلاین کالا، اطمینان از دریافت درست و بی نقص کالا در قبال هزینه پرداختی می باشد. اینکه کالای خریداری شده با آنچه به دستشان می رسد مطابقت داشته باشد یا اینکه گارانتی آن معتبر باشد و حتی در زمان مقرر و مناسب به دستشان برسد، همگی از دغدغه های قابل درک در خرید آنلاین کالا می باشد.

بر این اساس در فروشگاه اینترنتی اسمارت شو فرآیندی بانکی با عنوان امنیت در پرداخت (Secure Payment Gateway) برای مشتریان گرامی در نظر گرفته شده است. بدین ترتیب پس از خرید آنلاین یک یا چند کالا، مبلغ پرداخت شده به یک حساب بانکی واسط تحت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، واریز میگردد. این مبلغ تا زمان دریافت کالا توسط فروشنده در این حساب واسط باقی میماند تا زمانیکه خریدار صحت و سلامت کالا یا کالاهای دریافتی را تایید نماید. سپس هزینه واریزی از حساب واسط خارج شده و مطابق با توافق بین اسمارت شو و فروشنده کالا، هزینه مربوطه با فروشنده تسویه میگردد.

حال چنانچه کالا یا کالاهایی که به دست خریدار رسیده اند با آنچه سفارش داده است مطابقت نداشته باشد یا کالا بسته بندی مناسبی نداشته و فاقد گارانتی باشد، خریدار می تواند بلافاصله موضوع را به کارشناسان اسمارت شو اطلاع دهد که در اینصورت بدون کسر هیچگونه کارمزدی، مبلغ واریز شده به حساب خریدار عودت خواهد شد. همچنین کلیه هزینه های بازگشت کالا به عهده فروشنده بوده و خریدار از این جهت هیچگونه مسئولیتی ندارد.

توجه مهم: بازگشت وجه فقط به حساب یا شماره کارتی که با آن خرید اینترنتی صورت گرفته انجام میگردد و امکان انتقال وجه به سایر حسابهای خریدار امکان پذیر نمی باشد.

اینفوگراف زیر نحوه پرداخت امن را به اختصار توضیح میدهد:

امنیت در پرداخت

و اما چند توصیه امنیتی در زمان پرداخت با درگاه های آنلاین:

یکی از روش های بررسی امنیت درگاه پرداخت، دقت به آدرس صفحه درگاه پرداختی می باشد. از آنجا که تمام خرید ها بر بستر امنیتی آنلاین توسط شرکت شاپرک انجام می شوند. باید حتما در آدرس صفحه پرداخت کلمه shaparak دیده شود. هرگونه نوشتار دیگه از این کلمه مانند shaaprak، shaparaak، shaparakk و ... بدین معناست که درگاه پرداخت جعلی است.

در ابتدای آدرس درگاه پرداخت، باید علامت قفل یا عبارت https درج شده باشد. این کلمه در واقع نشان دهنده ایمن بودن این صفحه اینترنتی می باشد. یعنی تبادل داده ها در آدرس وب سایت بصورت امن و رمزنگاری شده انجام می شود به همین دلیل است که کارشناسان همیشه متذکر می شوند که بعد از ورود به یک سایت (حتی اگر قصد خرید ندارید)، حتما در ابتدای آدرس آن به عبارت https توجه داشته باشد. اغلب مواقع به جای https، نماد یک قفل سبز را می بینید.در این صورت، اگر آدرس را کپی کنید و در جای دیگری الحاق کنید، خواهید دید که https هم در آن آدرس می افتد.

خریدهای اینترنتی خود را از فروشگاه‌های مطمئن انجام دهید. در خریدهای اینترنتی به وجود «نماد اعتماد الکترونیک» دقت کنید و از اعتبار آن اطمینان حاصل کنید. کافیست بر روی آیکون نماد کلیک کنید تا به سایت enamad.ir هدایت شوید. سپس اطلاعات ارائه ‌شده را با مشخصات فروشگاه اینترنتی مطابقت دهید تا از ورود به یک فروشگاه آنلاین معتبر اطمینان حاصل نمایید.

ورود یا عضویت
لطفا شماره موبایل خود را وارد نمایید.
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین حریم خصوصی است.